W celu uzyskania nowego hasła podaj swój adres e-mail. Nowe hasło wygenerowane zostanie automatycznie i przesłane na podany adres e-mail.

Produkty

Okleina naturalna - co to jest?

Zastanawiając się nad wyborem mebli należy zwrócić uwagę na to, czym zostały wykończone. Nad właściwościami poszczególnych materiałów trzeba zastanowić się także podczas odnawiania już wysłużonego sprzętu. Bardzo popularnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest okleina naturalna, dostępna w serwisie Laminart. To odmiana forniru, czyli bardzo cienkich płatów drewna o grubości w granicach 0,5 – 3,0 mm, które można porównać do papieru.Okleina naturalna powstaje w wyniku skrawania powierzchniowej warstwy drzewa. Arkusze łączy się w wiązki w takiej kolejności, w jakiej zostały zdjęte z pnia, co pozwala zachować ciągłość wzoru. Od innych, podobnych produktów dostępnych na rynku, okleina naturalna różni się tym, że nie podlega modyfikacji, m.in. barwieniu. Elementy wykończone takim materiałem wyglądają tak, jakby w całości powstały z litego drewna, są jednak dużo tańsze. Naturalna okleina najczęściej wykonywana jest z drzew, występujących w Polsce, przeważnie dębów i buków, ale też np. brzóz, jesionów, klonów, olch, orzechów czy sosen.Okleina naturalna

Okleina naturalna, proponowana przez serwis Laminart, to idealna opcja dla osób, które lubią czuć bliskość przyrody. Dzięki temu rozwiązaniu mogą mieć z nią kontakt nawet we własnym domu. Okleina naturalna bardzo szlachetnie się prezentuje, nadając wnętrzu klasy i elegancji. Jest także wyjątkowa. Drzewa różnią się od siebie barwą czy rozmieszczeniem słojów. Każdy kawałek drewna jest więc jedyny w swoim rodzaju, podobnie jak element, który ozdobiło. Okleina naturalna doskonale sprawdza się do wykańczania mebli, np. stołów, komód czy meblościanek, a także drzwi i paneli dekoracyjnych. To prosty oraz wygodny sposób na odnowienie wnętrza domu. Okleina naturalna jest także bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy wilgoć. Odpowiednio pielęgnowana, bez problemu wytrzyma próbę czasu.