W celu uzyskania nowego hasła podaj swój adres e-mail. Nowe hasło wygenerowane zostanie automatycznie i przesłane na podany adres e-mail.

Produkty

Oklejanie mebli

Najlepszym i najtańszym sposobem, aby zmienić wystrój domu lub nadać starym sprzętom nowe życie, jest oklejanie mebli. Proces ten jest wyjątkowo szybki, łatwy oraz przyjemny. Zanim zabierzemy się do pracy powinniśmy jednak wiedzieć, jak prawidłowo oklejać meble. Kilka ważnych zasad może jeszcze bardziej uprościć pracę i sprawić, że efekt będzie zadziwiający.Pytanie, jak oklejać meble zadaje sobie każda osoba, która jeszcze nigdy tego nie robiła. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to zadanie trudne. Oklejanie mebli należy rozpocząć od właściwego przygotowania powierzchni. Stare warstwy farby, lakieru, kleju, nierówności oraz zaschnięte zabrudzenia można usunąć papierem ściernym. Meble dobrze jest także porządnie wyczyścić, aby pozbyć się ewentualnych zatłuszczeń, a następnie wysuszyć. To wszystko pozwoli uniknąć odklejania okleiny, odznaczeń oraz pęcherzyków powietrza (jeśli te mimo wszystko się pojawią, można przekłuć je igłą). Niektórzy radzą także, aby przed rozpoczęciem oklejania mebli, pokryć powierzchnię gruntem lub lakierem. Kolejny krok to wymierzenie i cięcie materiału (najlepiej robić to z marginesem o szerokości 2-3 cm). Dzięki temu oklejanie mebli będzie bardziej precyzyjne. Jak oklejać meble? Zawsze zaczynamy od ściany znajdującej się wyżej, a następnie kierujemy się od dołu do góry.Oklejanie mebli - łatwo i przyjemnie

Opisana metoda na oklejanie mebli dotyczy folii samoprzylepnych. W przypadku tradycyjnego produktu niezbędny jest klej. Ten najlepiej rozprowadzić na okleinie tak, aby uniknąć tworzenia grudek. Ważne, by warstwa spoiwa nie była zbyt gruba. Trzeba się też spieszyć, bo klej szybko wysycha. Przed rozpoczęciem pracy zawsze dobrze zapoznać się z instrukcjami producenta.Bogaty wybór oklein najlepszych marek możecie znaleźć w serwisie Laminart. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!